Skip to content Skip to footer

Sapanca Ulaşım Rehberi – Yakın İllerden Sapanca’ya Nasıl Ulaşırım?

Sapanca’ya Yakın İllerden Mesafeler Ne Kadar?

Sapanca, özellikle son yıllarda yaşadığı köklü değişim ve gelişen imkanlarının yanı sıra Türkiye’nin ulaşım bakımından en gelişmiş şehirlerine oldukça yakın bir konumda olması nedeniyle mevsim fark etmeksizin en çok tercih edilen tatil ve özellikle kaçamak yerlerinden biri olmuştur.

Lotus Sapanca ve benzeri oldukça gelişmiş tesislerin göle nazır konumunda büyükşehirlerin hay huyundan birkaç günlük bir kaçış için en ideal yer şüphesiz Sapanca Gölü’nün eşsiz doğası olacaktır.

Ancak Sapanca’ya gelmek ve eşsiz doğasının tadını çıkarmak isteyenlerin en çok merak ettikleri konuların başında Sapanca’ya yakın şehirlerden Sapanca’ya kaç saatte ve hangi ulaşım alternatifleri kullanılarak erişilebileceği konusudur.

Biz de Lotus Sapanca uzmanlığıyla bu sorunun yanıtını sizlere vermekle kalmayacak; farklı alternatifleri de sizlere ayrıca sunuyor olacağız.


Rezervasyon Yap

Ankara Sapanca Ulaşımı

ankara sapanca arası

Ankaralıların son yıllarda ufak bir kaçamak için ne kadar sık Sapanca’ya geldiği bilinen bir gerçek. Ancak özellikle Ankara’da yeni yaşamaya başlamış ve Ankara dışına gezmek için yer arayan kişilerin Sapanca alternatifine yönelik Ankara Sapanca arası kaç kilometre sorusunu da sıklıkla sorduklarını biliyoruz.

Bu konuya açıklık getirmek adına Ankara merkezden Sapanca’ya özel araçla ulaşım yaklaşık 3 saat sürmekte ve 320 kilometre gibi bir mesafe bulunmaktadır.

Sapanca’nın eşsiz doğasına bu kadar kısa sürede ulaşmak ve birkaç günlüğüne de olsa Lotus Sapanca misafiri olmak kesinlikle Ankara’nın yoğun yaşamında yer alan kıymetli misafirlerimiz için yılın geri kalanına sıfırlanmış bir kafa ile devam edilmesini sağlayacak.

Aşağıda rota olarak en güzel Ankara Sapanca rotasını da kıymetli Ankaralıların incelemesi için ekledik.

İstanbul’a En Yakın Favori Tatil Mekanı: Sapanca

Sapanca Gölü, İstanbul’dan gelinebilecek en güzel doğa ve su sporları tatil konumu olabilir. Özellikle İstanbul’a oldukça yakın olması Sapanca’yı ve Sapanca Gölü’nü İstanbul keşmekeşinden bir anlığına dahi olsun kaçmak ve kafa dağıtmak isteyenler için en ideal yer yapıyor.

Şüphesiz İstanbul Sapanca arası kaç kilometre sorusu soranlar için İstanbul’un büyüklüğü de göz önünde bulundurulduğunda tek bir cevap vermemiz çok mümkün olmayacak. O yüzden İstanbul Avrupa Yakası’ndaki belli merkezler ve Anadolu Yakası’ndaki belli merkezlerden Sapanca’ya ulaşım alternatiflerini başlıklar halinde ele aldık.

İstanbul Anadolu Yakası Sapanca Arası Mesafeler

Anadolu Yakası’ndaki belli başlı merkezler ile Sapanca arası mesafeler ve en uygun rotaları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Kadıköy – Sapanca Arası

Kadıköy Sapanca arası 3 farklı alternatif mevcut. Her bir alternatif kendi içerisinde hemen hemen aynı mesafeye sahip. Bu yüzden bizce Kadıköy üzerinden Sapanca’ya gelecekler için en mantıklı güzergah Anadolu otoyolu üzerinden gelmek olacak. Bu mesafe de yukarıda görüldüğü gibi 121 kilometre olacaktır. (Elbette bu güzergahlar yola çıkılacak trafik durumuna göre de çok farklılık göstermektedir.

Kartal Sapanca Arası

Yine Anadolu Yakası’nın en merkezi konumlarından biri olan Kartal ile Sapanca arası da yukarıda görüldüğü gibi aynı Kadıköy’de olduğu üzere 3 farklı alternatife sahip. Burada en kısa mesafe Kartal’dan gelişlerde E-5 üzerinden Sapanca’ya gelmek ve bu mesafe de 104 kilometre olarak görülebilir.

Ataşehir Sapanca Arası

Ataşehir’den Sapanca’ya mesafe yine Anadolu otoyolu üzerinden 114 kilometre olarak görülüyor. Bu da araç yolculuğu ile sade bir trafikte yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bir yolculuk mesafesi olarak düşünülebilir.

Ümraniye Sapanca Arası

Yine Anadolu Yakası’nın en önemli merkezlerinden biri olan Ümraniye’den Sapanca’ya gelmek de mesafe olarak 119 kilometrelik bir mesafe anlamına geliyor.

Bu mesafe de sakin bir trafikte yaklaşık 1 saat 20 dakikalık bir yolculuk anlamına geliyor.

İstanbul Avrupa Yakası Sapanca Arası Mesafeler

İstanbul Avrupa Yakası’ndaki belli başlı merkezlerden Sapanca’ya geliş mesafelerini ise farklı başlıklar altında aşağıdaki gibi inceleyebilirsiniz.

Beşiktaş Sapanca Arası

Beşiktaş Sapanca arası mesafe Boğaziçi Köprüsü üzerinden gelinen bir rota üzerinden yine Anadolu Otoyoluna yönlenen bir güzergah ile 129 kilometre ve sakin bir trafik yoğunluğuyla yapılan seyir sonrası 1 buçuk saatlik bir yolculuk ile alınabiliyor.

Taksim Sapanca Arası

Taksim Sapanca arası da yine 1’nci köprü kullanılarak gelinen bir güzergahtan 131 kilometre sürüyor ve Beşiktaş ile neredeyse aynı sürede gelinebiliyor.

Bakırköy Sapanca Arası

Bakırköy Sapanca arası mesafe 143 kilometre olarak ölçülmüş. Bu güzergahtaki en mantıklı yol kullanımı ise karşıya Avrasya Tüneli’nden geçilerek Sapanca’ya ulaşmak olarak belirlenmiş. Yine Anadolu Otoyolu ya da Kuzey Marmara Otoyolu farklı alternatifler arasında yer alıyor. İki alternatif arasında sadece toplamda 1 kilometre fark göze çarpıyor.

Beylikdüzü Sapanca Arası

Son olarak Avrupa Yakası’nın en uç noktası sayılabilecek Beylikdüzü’nden Sapanca’ya ulaşıma yönelik karayolu rotasını da yukarıda göstermek istedik. Bu rotada farklı alternatifler yer almakla birlikte bizim yukarıda gösterdiğimiz rota Anadolu Otoyolu üzerinden ve bu rotada 167 kilometrelik bir seyir mesafesi bulunuyor. Bu da yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk ile Beylikdüzü’nden Sapanca’ya erişilebilmesi anlamına geliyor. Elbette bu mesafe yine belirtmemizde fayda var ki sakin bir trafik akışında alınabilecek bir mesafe ve mesafenin süresi.

Bursa’dan Sapanca’ya Yolcu Kalmasın!

Bursa’dan Sapanca’ya ulaşım da İstanbul’un farklı yerlerine oldukça benzer koşullar taşıyor. Bursa’dan Osmangazi Köprüsü kullanılarak Sapanca’ya ulaşım 163 kilometre mesafe sürüyor ve yaklaşık 2 saat olarak düşünülebilir.

Bursalı misafirlerimiz için de Sapanca oldukça yakın bir konumda ve hızlı erişim imkanlarına sahip.

Trakyalılara Kaliteli Kaçamak İmkanı: Tekirdağ Sapanca Arası

Tekirdağ merkezden Sapanca’ya gelmek isteyen misafirlerimiz yaklaşık 3buçuk saatlik bir yolculukla Kuzey Marmara otoyolu üzerinden İstanbul trafiğine hiç uğramadan hızlı bir geçiş ile Sapanca’ya ulaşabilir. Trakya’nın yeşili ile yarışır mı bilinmez ama Sapanca’nın doğasının Trakya doğası kadar Trakyalıları etkileyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sapanca’ya Farklı Ulaşım Alternatifleri

Elbette doğa tatili isteyenler için Sapanca’ya ulaşımda en mantıklı tercih özel araç. Çünkü Sapanca Gölü çevresindeki yerler genellikle ormanlık alanlar ve toplu taşımanın çok sık bulunmadığı yerler. Bu nedenle ilk tercih olarak özel araçla gelinmesini tavsiye edebiliriz.

Ancak biz yine de farklı alternatiflerden bahsetmeden geçmek istemedik.

Ankara’dan özel araç dışında gelmek isteyenler için otobüs bir seçenek. Ankara Sapanca arası ikinci alternatif seçenek ise hızlı tren ile Arifiye istasyonunda inerek yine Arifiye merkez ya da tren garından otobüs ya da taksi ile Sapanca’ya ulaşım sağlanabiliyor.

İstanbul’dan özel araç dışında gelmek isteyen misafirlerimiz içinse yine hızlı tren ile Arifiye bir seçenek. Bunun dışında eski tip trenler ile Gebze Adapazarı merkez seferlerinden biriyle Adapazarı merkeze gelerek buradan şehiriçi yolculuk ile Sapanca’ya ulaşım sağlanabilir.

Bursa’dan ve Tekirdağ’dan gelecek misafirlerimiz içinse özel araç dışı tek alternatif maalesef ki otobüs ile Sapanca’ya gelmek olacak.

Temiz Hava ve Kaliteli Bir Zaman

Sapanca’ya her nereden gelecekseniz gelin kıymetli misafirlerimiz sizleri özellikle Lotus Sapanca’nın eşsiz doğası ve geniş tatil alanı ile karşılayacağız. İddialıyız, Sapanca’nın en güzel müstakil alanına sahip villası bizim villamız. Bir bungalov ev iddiamız yok. Biz bir kiralık villayız ve özel kullanımlar için son derece uygunuz.

Sapanca Gölü’nün kıyısında eşsiz bir vakit geçirmek ve Lotus Sapanca farkı ile yapılabilecek aktivitelerimize göz atmak için tıklayın

WhatsApp üzerinden rezervasyon için aşağıdaki WhatsApp butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. 

Sapanca Gölü’ne sıfır bir arazide kesinlikle özel hissedeceğiniz bir vakit geçirmek için en iyi adresiniz Lotus Sapanca olacak. 

Leave a comment