Skip to content Skip to footer

Sapanca’da Gezilecek Yerler

Sapanca, şüphesiz son yılların en popüler kaçamak lokasyonları arasında ilk sırada sayılabilir. Özellikle Sapanca tatil evleri konseptinin yaygınlaşması ve İstanbul, İzmit, Bursa gibi metropollere yakınlığı nedeniyle küçük bir kaçamak arayanların gözde yerleri arasına girmeyi sonuna kadar hak ediyor denilebilir.

Sapanca, Sakarya’nın küçük ve şirin bir ilçesidir. Aynı isimli Sapanca Gölü, ilçeyi çepeçevre sarmıştır. Bu göl, tabii ki sadece Sapanca ilçesine kıyısı olan bir göl değildir. Sapanca Gölü, aşağıda da detaylıca görebileceğiniz gibi Sakarya’nın merkezine dahi oldukça yakın konumları olan bir göldür.

Lotus Sapanca’yı ziyaret edecek kıymetli misafirlerimiz için yukarıda Lotus Sapanca merkezli çevrede yapılabilecek aktiviteleri içeren detaylı bir konum haritası oluşturduk.

Şimdi gelin, Sapanca’daki eviniz Lotus Sapanca’yı merkeze alarak Sapanca’daki gezilecek yerlere birlikte göz atalım.

Lotus Sapanca; Sapanca Gölü
Rezervasyon Yap

Lotus Sapanca

Şüphesiz son yıllarda Sapanca bungalov oteller furyasının en göze çarpan yeri Lotus Sapanca olarak ön planda diyebiliriz. Bunu sadece laf olsun diye söylemek doğru olmayacaktır. Çünkü gerçekten Lotus Sapanca, rakiplerinden fersah fersah önde.

Öncelikle Lotus Sapanca’nın yukarıdaki haritada ev simgesine sahip yer olduğunu belirtelim. Sapanca’daki eviniz olarak Lotus Sapanca’yı görebilirsiniz.

Sapanca’da geçireceğiniz huzurlu bir molanın en birinci adresinin Lotus Sapanca olmasının pek çok sebebi var. Bunlardan ilki; Lotus Sapanca’nın eşsiz konumu.

Lotus Sapanca, rakipleriyle kıyaslandığında onlar gibi birbirine çok yakın konumlanmış bir alanda yer almıyor. Lotus Sapanca’yı tamamen müstakil bir bölgedeki yapı olarak konumlandırdık. Bu da misafirlerimizin tamamının konuğumuz oldukları süre boyunca sadece kendi alanlarında yer alması anlamına geliyor.

Tesisimizin bir diğer önemli özelliği her şeyin düşünülerek konuklarımızın tüm rahatlıklarını ön planda tutan bir yer olması. Tesisimizde 5 konuk odamız yer alıyor. Bu da tesisin kapasitesini yaklaşık 20 kişi gibi bir noktaya taşıyor. Yine bütün ayrıntılar düşünüldüğünden tesisimize bağlı bir de ardiyemizin yer aldığını söyleyebiliriz.

Bununla birlikte tesisimizde oldukça büyük bir de bahçe alanımız yer alıyor. Bu alan, konaklayacak misafirlerimizin diledikleri gibi kullanabilecekleri ve tamamen Lotus Sapanca’ya ait bir alan olarak konumlandırıldı. Dileyen tüm misafirlerimiz bu bahçede dilediği şekilde faaliyet gösterebilir.

Tesisimizde konaklamaya karar veren tüm misafirlerimiz, tesisimizin tüm imkanlarından diledikleri ölçüde yararlanabiliyor. Buna aşağıda da göreceğiniz gibi konaklama merkezimizin önünde yer alan ısıtmalı havuz da dahil. Lotus Sapanca’yı dilediğiniz kadar kiralayın ve tesisimizin tüm imkanlarından istediğiniz ölçüde faydalanın.

Tesisimizin kullanımı ayrıcalığını yaşayan tüm misafirlerimiz için her türlü konforu düşünerek tasarladığımız Lotus Sapanca’da tesisin içinden bile çıkmadan günlerinizi geçirmeniz mümkün. Ancak Sapanca’nın ve çevresinin keyfini yaşamak isteyenler için Sapanca’daki eviniz Lotus Sapanca’ya en yakın ve en popüler gezi yerlerinden de sırasıyla bahsetmekte fayda görüyoruz.

Aşıklar Şehri: Maşukiye

Maşukiye, kuşkusuz tüm Sapanca’da son yıllarda popülerliği en çok artan yerlerin başında geliyor.

Şelalesi, eşsiz doğası ve bu şelalenin kıyısında yer alan birbirinden şirin ve de doyurucu kahvaltı yerleri… Maşukiye, kesinlikle Lotus Sapanca misafirlerinin ilk durağı olacak yer.

Maşukiye’ye gidip bu eşsiz doğayla baş başa kalarak gününüze keyifle başlamak istiyorsanız haritadaki doğa yürüyüşü ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Lotus Sapanca’dan Maşukiye’nin eşsiz doğasına erişmek sadece 15 dakikalık bir vaktinizi alacak ve Sapanca’nın eşsiz doğasının keyfine Sapanca’nın en iyi yerlerinden biriyle başlamış olacaksınız.

Maşukiye’de yer alan Maşukiye Şelalesi ve derenin etrafındaki endemik bitki örtüsünü keşfetmek ve buranın eşsiz havasını solumak Lotus Sapanca deneyiminizi bir üst noktaya çıkarmak için kuşkusuz en iyi seçenek.

Kartepe Sukay Park

Kartepe Maşukiye Sukaypark Tesisleri

Lotus Sapanca keyfini yaşamak isteyen tüm misafirlerimiz için Sapanca Gölü’nün sınırsız imkanlarından biri de Kartepe’de yer alan Sukaypark tesisleri.

Bu tesislerde sezonunda dilediğiniz su sporunu yapabilirsiniz. Burada dikkatleri çeken ve en çok talep gören su sporu ise şüphesiz su kayağı.

Lotus Sapanca’dan mesafe olarak sadece 12 kilometre olan Kartepe Sukaypark tesislerine giderken ayrıca yol üstünde Kocaeli Hobbit Köyü olarak da bilinen Ormanya’yı da görmek için es geçmeyin deriz.

Kocaeli Hobbit Köyü: Ormanya

Yine Maşukiye’de Lotus Sapanca’ya Sukaypark’tan çok daha yakın olan bir konumda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Ormanya orman tesisleri yer almaktadır.

Sapanca’da gezilecek yerler içerisinde en popüler konumlardan biri olan Ormanya, çoğunlukla popüler film serisi Yüzüklerin Efendisi’nde yer alan hobbit evlerine benzeyen yapıları ile Hobbit köyü olarak da anılmaktadır.

Ancak Ormanya’daki tek görülecek yer tabii ki bu Hobbit evleri değildir. Ormanköy olarak da geçen bu kısmın dışında Ormanya’da aşağıda yer alana farklı alanlar da bulunmaktadır:

  Doğa Okulu
  Orman Kütüphanesi
  Böcek Oteli
  Yaban Yaşam Alanı
  Tarım Alanı
  Mesire Alanı
  Ayrıca Ormanya’nın en önemli özelliklerinden biri de ziyaret saatleri içerisinde bu alana girişlerin ve içerideki aktivitelerden faydalanmanın tamamen ücretsiz olması.

Kartepe Kayak Merkezi

kartepe kayak merkezi

Lotus Sapanca’da bir kaçamağın en güzel hediyelerinden biri de yaklaşık 45 dakikalık mesafede bulunan Kartepe Kayak Merkezi’dir. Sadece 45 dakikada günübirlik bir kayak macerası Lotus Sapanca misafirleri için mümkündür.

Bunun için tek yapmanız gereken Lotus Sapanca’nın eşsiz atmosferine bir kayak molası vermek ve hemen tesisimizin önündeki E-5 karayoluna çıkarak İzmit Kartepe istikametine doğru yol almak. Yaklaşık 30 kilometrelik keyifli bir yolculuktan sonra Kartepe Kayak Merkezi’ne hemen ulaşacaksınız.

Burada dilediğiniz şekilde ister kendi takımlarınız ile isterseniz de tesis içerisinde satışı yapılan kayak takımları ile kayak yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Üstelik diğer turistik kayak merkezlerine kıyasla Kartepe Kayak Merkezi, oldukça ekonomik bir alternatif olmasıyla da ön plana çıkıyor.

Lotus Sapanca keyfini sonuna kadar yaşadıktan sonra keyifli bir spor molası için Kartepe Kayak Merkezi, Sapanca civarındaki gezilecek yerler alternatifleri arasında en iyilerinden biri olarak ön plana çıkıyor.

Soğucak Yaylası – Sapanca

Sapanca’da ilk defa karşılaşanları büyüleyen ve adeta yaylalarıyla meşhur Karadeniz’i aratmayan bir diğer önemli uğrak noktası olarak Soğucak Yaylası’ndan bahsetmezsek olmaz.

Lotus Sapanca’ya yaklaşık 1 saatlik 45 kilometrelik bir mesafede yer alan yaylanın inanılmaz bir havası ve atmosferi bulunuyor.

Soğucak Yaylası’nın büyüklüğü 90 hektarlık bir alana yayılmıştır ve rakımı 1100’dür. Oldukça yüksek bir konumda yer alan yayla, özellikle yaz aylarında Sapanca’nın ferah havasını tercih etmek isteyenler için adeta bir yazdan kaçış yeridir ve etrafındaki mağaraları ve sahip olduğu endemik bitki türleri ile inanılmaz keyifli bir gezi rotası olma özelliği göstermektedir.

Sapanca’da gezilecek yerler arasında kesinlikle değerlendirilmesi gereken Soğucak Yaylası, Lotus Sapanca’nın kıymetli misafirleri Sapanca gezi rotası üzerinde kesinlikle önerdiğimiz yerler arasında ilk sıralarda bulunmaktadır.

Sapanca Merkez

Lotus Sapanca’ya gelen konuklarımız için Sapanca’da gezilecek yerler denildiğinde akla ilk gelen yer de elbette Sapanca ilçesinin kendisidir. Burada yapılacak aktivitelerin birçoğu birbirine oldukça yakın alanlarda olduğu için tek bir başlıkta ele almak istedik.

Sapanca ilçe merkezi Sapanca Gölü’nün güneyinde yer almaktadır. Lotus Sapanca misafirleri için Sapanca ilçe merkezine gitmek gölün kuzey yakasından güneyine gitmek anlamına gelecektir ve sadece 25 kilometre mesafe ile 25 dakika içerisinde Sapanca ilçe merkezine kolayca ulaşılabilecektir.

Lotus Sapanca’nın eşsiz göl manzarasında karşı kıyımızda görünen yerleşim yeri aslında Sapanca ilçesinin ta kendisidir.

Aşağıda Lotus Sapanca’dan Sapanca merkeze bir bakış görülebilmektedir.

Bahçe alanımızın tam yanında Sapanca Gölü’nün karşı kıyısı, yukarıdaki görselde de yer aldığı üzere Sapanca ilçe merkezidir.

Sapanca ilçe merkezinde yapılabilecek aktivitelerden bazıları şunlardır:

Sapanca Bağdat Caddesi turu

Sapanca Su Sporları

Sapanca Bisiklet Turu

Sapanca Bağdat Caddesi

Sapanca’nın yeşillikler içindeki ana arteri olarak da adlandırılabilecek Bağdat Caddesi’nde Sapanca’nın yöresel ürünlerini keşfedebilir ve Sapanca’ya dair hatıra alışverişi yapmak isteyenler için en çeşitli ürünlere ulaşılabilir.

Sapanca’nın en merkezi konumu olan Bağdat Caddesi, Sapanca’ya gidenlerin ilk uğrak noktası olacaktır. Yeşillikler ile içiçe caddeyi bir boydan bir boya bisiklet ile ya da yürüyerek turlamanız ve Sapanca’nın doğa ile bütünleşmiş atmosferine hayran olmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Sapanca Su Sporları Merkezi

Yine Sapanca merkezde, özel bir işletme tarafından işletilen Sapanca su sporları merkezi, Sapanca Gölü’nde kano deneyimi ya da farklı su aletleri ile gölde gezintiye çıkmak isteyenler için bir alternatif oluşturuyor.

Sapanca merkeze gitme talebi olan misafirlerimiz için Lotus Sapanca referansı ile de daha yakınlarda göl deneyimi imkanını da ayrıca sunuyoruz. Yine kendi kayığımızla misafirlerimize ekstra bir hizmet olarak Sapanca Göl Turu imkanı da sunuyoruz. Bu şekilde bir fırsattan yararlanmak isteyen misafirlerimiz için başvuru linkini buraya bırakalım: Etkinliklerimiz

Sapanca Belediyesi Bisiklet ve Yürüyüş Yolu

Sapanca merkezde göle sıfır bir konumda belediye tarafından ücretsiz sunulan bisikletler ile ya da yürüyerek enfes bir göl kenarı gezintisi yapmadan Sapanca gezinizi sonlandırmamanızı öneriyoruz.

Bu yorucu gezinin üzerine de Lotus Sapanca’nın enfes mutfağından faydalanarak harika bir gezi sonrası akşam geçirebilirsiniz.

Sapanca’nın en popüler konaklama yeri Lotus Sapanca, sizlere Sapanca ve civarının en güzel gezilecek yerlerinden bahsetti. Umarız tatil seçiminiz Lotus Sapanca’nın gezi önerilerini beğenmişsinizdir.

Beğenen ve her türlü yorumu olanları yazı altında bekliyoruz. Bakalım bize bilmediğimiz gizli kalmış Sapanca’nın farklı yerlerini önerebilecek misiniz?

Sapanca’yı öğrenmek ve tatmak isteyen herkesi Lotus Sapanca’ya bekliyoruz.

Leave a comment